THE GENTLE RIDE IR GUD BAGS ŽINIASKLAIDOJE

Nuo tarptautinio lygio prekių ženklo studijos iki slėptuvės draugams ir kaimynams. Nuo pirmų užsakymų 2022 vasarį iki rekordinio populiarumo pas mus, Lietuvoje. Išskirtinio jūsų dėmesio ir palaikymo sulaukusių kuprinių iš Kyjivo „GUD bags” istorija sužavėjo ir naujienų portalus „15min.lt” bei „Verslo žinios”, pakalbinusius „The Gentle Ride” įkūrėją Povilą ir „GUD bags” kūrybos vadovą Igorį. Įvykių eiga, komentarai ir detalės iš už kadro – nuorodose, nuotraukose bei pasakojimuose žemiau.

15MIN: „PAGAMINTA UKRAINOJE” – LIETUVIAI UŽ KYJIVE PASIŪTAS KUPRINES NEGAILI IR 180 EURŲ

VZ.LT: KAIP KUPRINĖS IŠ KYJIVO SLĖPTUVIŲ TAPO POPULIARIAUSIA PARDUOTUVĖS PREKE

VZ.LT: TIESIAI IŠ UKRAINOS: VILNIEČIAI TAPO PARTNERIAIS, KAI LABIAUSIAI REIKĖJO

THE GENTLE RIDE INSTAGRAM ISTORIJOS

GUD BAGS KUPRINIŲ ASORTIMENTAS

gud bags and the gentle ride

Tiesiai iš Ukrainos: vilniečiai tapo partneriais, kai labiausiai reikėjo © VERSLO ŽINIOS

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, verslas ieškojo būdų, kaip dar padėti ir rado. Vilniaus dviračių ir laisvalaikio prekių parduotuvė „The Gentle Ride“ sudėtingiausiu metu ėmėsi ieškoti partnerių, tiekėjų iš Ukrainos ir kone iškart pasiūlė pirkėjams „GUD Bags“ kuprinių iš Kyjivo. Netrukus prekės ženklas tapo populiariausiu per 7-ių metų parduotuvės istoriją ir, planuojama, padedant prekybininkui iš Lietuvos, pasklis po Europą plačiau.

Povilas Petniūnas, „The Gentle Ride“ įkūrėjas, pasakoja, kad vasario 24 d., Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, pradėjo ieškoti daugiau, kitų paramos būdų. Vienas jų – padėti Ukrainos gamintojams realizuoti produkciją Lietuvoje. Po bandymų susisiekti su skirtingais prekių ženklais, kurie tiktų pagal „The Gentle Ride“ asortimentą – dviračiai, drabužiai, kuprinės, aksesuarai – sutarta su „GUD Bags“. Iš pradžių ir pradėta tik nuo susitarimo – išankstinių užsakymų, kurie nežinia, kada pasieks pirkėjus: logistika nutrūkusi, dirbtuvės Kyjivo centre virtusios slėptuve aplinkiniams gyventojams.

gud bags the gentle ride

„Unikali ir ypatinga istorija emociškai ir kitomis prasmėmis. Verslas, įmonės veikla sustyguota – visi procesai, santykiai su tiekėjais vyksta paprastai: užmezgi kontaktą, gauni prekes, jas parduodi ir atsiskaitai. O čia sudėtinga papasakoti – žmogiškai, emociškai stipriai norisi skleisti žinią apie juos. Vieną dieną jie parašo iš savo dirbtuvių – slėptuvės, kitą – jau iš laukų, kur išvažiavo padėti žmonėms, giminaičiams – atrodo, labai iš arti matai situaciją. Buvo labai stiprus stimulas kiek įmanoma padėti – tokioje situacijoje žmonės ne tik stengiasi išgyventi ir apsisaugoti, bet ir ieško būdų įsigyti medžiagų, išsiųsti užsakymus ir yra be galo dėkingi lietuviams“, – dalijasi verslininkas.

Igoris Gudas, „GUD bags“ kūrybos vadovas, VŽ atsiųstame komentare pasakoja, kad tuo metu iš dar nepažįstamų lietuvių gautas laiškas ir sujaudino, ir suteikė optimizmo. Gamybos patalpos buvo virtusios slėptuve, komanda nežinojo, kas laukia jų pačių, ką jau kalbėti apie užsakymų įvykdymą. Tačiau palaikymas skatino judėti į priekį, o šiandien prekės ženklo kūrėjai džiaugiasi galintys dirbti, plėsti veiklą ir už Ukrainos ribų.

gud bags and the gentle ride

„Iš pirmųjų užsakymų gautas lėšas naudojome medžiagoms įsigyti ir pradėjome gaminti ne tik kuprines, bet ir apsaugines liemenes, medikamentų dėklus ir kitą trūkstamą amuniciją. Esame kuprinių gamintojai ir mums tai buvo visiškai nauja, tačiau, pritaikius turimas žinias ir įrangą sugebėjome pagaminti tai, ko gyvybiškai reikėjo. Sėkmingai tai darome ir dabar, ačiū lietuviams už tokią nerealią pagalbą“, – nurodo I. Gudas.

P. Petniūnas pasakoja, kad, ieškodamas gamintojų, susisiekė su daugiau prekių ženklų, tačiau pagal jų galimybes tuo metu vykdyti veiklą sutarta su „GUD Bags“. „The Gentle Ride“ įkūrėjas pasakoja, kad nuo 2012 m. veikiantį prekių ženklą kaip kokybišką ir populiarų Ukrainoje žinojo ir anksčiau.

„Pats ne kartą buvau Ukrainoje, Kyjive – teko susidurti, tad mes ir šiaip norėjome jį turėti savo asortimente, tačiau, kadangi Ukraina nebuvo Europos Sąjungoje, dėl kitų dalykų, dar nebuvome tam pasiruošę“, – sako pašnekovas. Jis pabrėžia ir šio prekės ženklo kokybę – gaminiai populiarūs ne tik dėl to, kad yra iš Ukrainos ir jų pirkimas tampa galimybe prisidėti prie paramos ukrainiečiams.

gud bags and the gentle ride

„Dirbame 7 metus, kuprinės sudaro didelę dalį mūsų asortimento – orientuojamės į modernius, kokybiškus produktus šiuolaikiniam miestiečiui. Mūsų klientai vertina kokybę, funkcionalumą, todėl ir kiti prekių ženklai mūsų asortimente yra tokiems poreikiams. Tačiau, kai pirmą kartą gyvai pamatėme šias kuprines, atvipo žandikaulis – kokia kokybė, kaip preciziškai viskas apgalvota, kokios aukštos kokybės medžiagos. Įprastu metu, ne dėl karo norėtųsi tokį prekės ženklą turėti asortimente ir didžiuotis, nes tai aukščiausia kokybė, kokią mums teko matyti“, – apibendrina P. Petniūnas.

„The Gentle Ride“ įkūrėjas pasakoja, kad iš pradžių pirkėjams pasiūlė įsigyti kuprinių pagal išankstinį užsakymą: gauti kokybišką gerą daiktą ir taip partemti Ukrainą, tik viena sąlyga – neaišku, kada prekė bus pristatyta.

„Toks ir buvo pasiūlymas klientams: yra gamintojas, jis Ukrainoje, jis turi produkciją ir yra pasiruošęs išsiųsti prekes į Lietuvą, kai tik galės. Bet nepažadame, kada jos atkeliaus – tuo metu logistika neveikė, paštas ten nedirbo, – pasakoja jis. – Iš esmės, tada pirkėjai užsisakinėjo orą: galima palyginti su „Airbnb“ pavyzdžiu, kai žmonės nuomojosi būstą apsistoti, kad taip paremtų ukrainiečius, nevažiuodami į Ukrainą.“

gud bags and the gentle ride

Pirmosios kuprinės, pašnekovo skaičiavimais, pirkėjus pasiekė gal po 2 mėnesių, bet ilgainiui tiekimas susitvarkė ir kuprinių atsirado fizinėje „The Gentle Ride“ parduotuvėje įsigyti iškart. Dabar prekės pristatomos nuolat, dažniausiai paštu, dalis – per savanorius, kurie vykdami į Ukrainą, pasisiūlo parvežti.

„Gamintojai gavo pajamų iš išankstinių užsakymų, pirko medžiagas, pradėjo gaminti apsaugines liemenes, kitus dalykus. Viską, ką pagamindavo, siųsdavo mums – žmonės jau galėjo ateiti ir įsigyti, tada visa tai įgavo didesnį pagreitį. Kai pirkėjai galėjo ateiti, jas pamatyti, pačiupinėti, įsitikinti, kad tai – tikras, geras daiktas tiesiai iš Kyjivo, viskas įgavo didesnį rezonansą, sulaukėme labai didelio palaikymo. Dabar jos važiuoja nuolat ir džiaugiamės, kad žmonės renkasi ukrainietišką produkciją, būtent šias kuprines, nors jų turime be galo daug“, – pasakoja P. Petniūnas.

Dalintis žinia apie iš Ukrainos atvykstančias „GUD Bags“ kuprines pradėjo žinomi žmonės, visuomeninkinkai, renkantys paramą Ukrainos kovotojams – Andrius Tapinas, Olegas Šurajevas, tačiau iki organinio srauto ukrainiečių produkcijos reklama rūpinosi prekybininkai – kad ir kitų pagrindinių produktų populiarinimo sąskaita.

gud bags and the gentle ride

„Turime klientų bazę, nuolatinį srautą e. parduotuvėje, tad nuolat reklamuojame asortimentą. Daug dėmesio socialiniuose tinkluose, reklamoje skyrėme Ukrainos temos aktualizavimui, iš savo kišenės reklamavome šiuos produktus, pasakojome jų istoriją, dalijomės gamintojų žinutėmis, rodėme, kaip atrodo jų kasdienybė, kaip jie pradėjo siūti apsaugines liemenes, taip pat jie patys socialiniuose tinkluose džiaugėsi lietuvių palaikymu. Iš viso turime apie 20.000 sekėjų, o dar su perkama reklama sklaidos netrūko, bet nuėmėme dalį reklamos biudžeto nuo kitų produktų, kurie mus maitina“, – pasakoja jis.

Dalis pajamų už „GUD Bags“ produkciją skiriama Ukrainos kovotojams. P. Petniūnas pasakoja, kad anksčiau pusė pajamų už pirkinį iškart keliaudavo į paramos fondo „Blue Yellow“ sąskaitą, taip pat patys gamintojai skiria paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Pavyzdžiui, e. parduotuvėje įsigijus medikamentų dėklą, visa sumokėta suma skiriama Ukrainos kovotojams. „Gentle Ride“ visas pajamas už prekes perduoda gamintojams, išskyrus dalį transporto, muitų ir susijusios išlaidoms, kurią anksčiau padengdavo patys.

„Turėdami galimybę parduoti savo prekes Lietuvoje, gauname pajamas, padedame savo broliams karščiausių įvykių centre, išlaikome darbuotojus, perkame žaliavas iš kitų verslų – tai labai svarbu ne tik mums, bet ir visai šalies ekonomikai, kuriai, akivaizdu, atsigauti reikės dar daug laiko. Galimybė dirbti, kurti ir netgi parduoti savo gaminius dabar yra tiesiog neįkainojama, kaip ir žinojimas, kad jie yra taip gerai vertinami. Kasdien sakome, kad jei ne mes patys, tai bent mūsų kuprinės neša Ukrainos vėliavą į Europą“, – nurodo I. Gudas „GUD Bags“ kūrybos vadovas.

gud bags and the gentle ride

Nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje Lietuvos prekybininkai buvo svarbūs „GUD Bags“ partneriai, padedantys realizuoti produkciją, tačiau P. Petniūnas sako, kad bendradarbiavimą planuojama tik stiprinti – Kyjive gaminamą produkciją pristatyti Europai.

„Tapome jų partneriais Europoje, nes po vieną kuprinę išsiųsti į užsienį jiems sudėtinga, todėl viskas, kas skirta Europai yra pas mus: gavę užklausą iš Italijos ar Ispanijos, „GUD Bags“ nukreipia ją mums, – nurodo jis. – Tačiau turime planų – viskas priklauso nuo jų galimybių gaminti ir pradėsime prekiauti produkcija Europoje iš savo e. parduotuvės, galbūt platinsime ir per kitas parduotuves – vesime juos į Europą toliau ir stipriau. Turime minčių bendrauti ir su kitais gamintojais, prekių ženklais, kurių galėtume atsivežti į Lietuvą, nes jau turime kažkokį mechanizmą, nereikia galvoti nuo nulio, kaip ką atsigabenti iš Ukrainos.“

gud bags and the gentle ride

KYJIVE SUKURTAS IR PAGAMINTAS „GUD BAGS” KUPRINES APŽIŪRĖKITE IR RINKITĖS ČIA

The Gentle Ride FACEBOOK

The Gentle Ride INSTAGRAM

The Gentle Ride E-MAIL

tęsti apsipirkimą